Lysistrata Bungalows - Potos

Moderator: Publicitate

Lysistrata Bungalows - Potos

Mesaj necititde Publicitate » Lun Aug 05, 2019 1:08 pm

Lysistrata Bungalows, o oază de verdeață direct la malul mării!
Complexul Lysistrata bungalows din Potos constă in 12 mici case de vacanță, cu un nivel, construite în stil tradițional. Acestea sunt amplasate într-o grădină mare, cu măslini, smochini și pini, care se extinde până la plaja cu nisip, unde beach - barul nostru Ageri vă oferă șezlonguri și umbrele pentru zile minunate de relaxare la plajă.
1e.jpg
2e.jpg
1 LOGO.jpg
3e.jpg
15.jpg
4e.jpg

Lysistrata este cunoscută pentru atmosfera sa liniștită și specială, perfectă pentru familiile cu copii și pentru cupluri.
Locația noastră este la doar 50 de metri de popularele taverne, cafenele și magazine ale Potos-ului, si totuși va oferă liniște si relaxare.

Bungalow-urile Lysistrata sunt studiouri triple sau cvadruple.
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Fiecare bungalow are baie cu duș cu apă caldă, bucătăria proprie complet echipată, frigider, aer condiționat / încălzire, televizor cu toate canalele prin satelit gratuite disponibile și o mică terasă cu masă și scaune, astfel încât să vă puteți bucura de dvs. micul dejun in grădina noastră.
6t.jpg
5e.jpg

La cerere, este disponibil Room service pentru toți oaspeții noștri.
Oaspeți sau vizitatori, puteți ajunge cu ușurință barul nostru, fie de la intrarea complexului, fie dinspre plajă, pentru a va relaxa pe șezlongurile confortabile de pe plaja, savurând băutura preferată viewtopic.php?p=72857#p72857
11.jpg
12.jpg
13.jpg

Frumoasa grădină inverzită: Ne mândrim foarte mult cu grădina noastră, o oaza de verdeata in plin centru Potos-ului.
Dacă verificați harta cosmopolitului Potos, cea mai verde zonă a localitatii este de fapt Lysistrata. Puteți culege fructe sau folosi plantele noastre aromatice pentru a condimenta prânzul familiei sau pur și simplu să vă bucurați de priveliștea de la terasa din bungalow.
7g.jpg

Parcare privată spațioasă: Situată în umbra măslinilor, parcarea privată a complexului Lysistrata este rezervată special doar pentru oaspeții cazării noastre.

Dotari:
Baie
Chicinetă
Televizor cu ecran plat, Televiziune prin satelit
Aer conditionat
Plase de tantari
ustensile de bucătărie
Cafetiera
Uscător de păr
Frigider
WiFi gratuit
Room service
Curățenie zilnică
Barbeque în aer liber

Localizare: https://www.google.ro/maps/place/40%C2% ... !4d24.6068
Date de contact pentru rezervări:
Lysistrata Bungalows
Potos, 64002 Thassos, Grecia
Tel: +30 25 9305 1678
Fax: +30 25930 51613
email: info@lysistrata.gr
https://www.facebook.com/LysistrataBung ... Bungalows/
Publicitate
ForumThassos.RO

Has thanked: 92 times
Been thanked: 1802 times

Re: Lysistrata Bungalows - Potos

Mesaj necititde Tabby » Mar Aug 06, 2019 9:33 pm

Pentru ca am stat la Lysistrata Bungalows in 13 septembrie 2018 pentru 8 nopți, voi scrie pentru cei interesați câteva impresii despre aceasta proprietate.
Este o locație perfecta ca si poziție, situata in inima Potosului si totuși extrem de liniștită in cursul nopții, într-o oaza de verdeata, cazare perfecta mai ales pentru familii cu copii mici si chiar am văzut si familii cu bichonei , deci pet friendly :thumbup:
20180913_192929.jpg
20180913_193021.jpg
Am ajuns exact la momentul apusului...
20180914_124423.jpg
Icecream frappe-ul meu preferat
20180920_105532.jpg
Loc de joaca pentru copii
20180916_194918.jpg
20180917_103744.jpg
20180920_105443.jpg
Minunea numita Athos in zare
20180920_105555.jpg
Terasa bar Ageri
20180920_105114.jpg
in dimineata plecarii au inceput sa culeaga recolta!
20180916_194556.jpg
Apus de colectie Ageri

Bungalow-urile sunt spatioase ,ofera suficienta intimitate :sunt separate de cele alaturate printr-un grilaj de lemn si verdeata, sunt dotate cu absolut orice iti doresti, inclusiv daca ai chef sa gatesti ( mai exista pasionati :eh: chiar si in concediu!) desi, exact cum iesi din incinta bungalow-urilor dai in terasa Piatsa Michalis si restul tavernelor :D . Apropos de asta , intr-o seara am beneficiat de o surpriza extrem de placuta din partea proprietarei, dna Maria Stamatekou care ne-a oferit o sticla de vin rose la o seara cu muzica greceasca autentica la Piatsa Michalis! Am petrecut momente speciale ,cu adevarat de neuitat in compania unor muzicieni minunati...
20180915_211006.jpg
Seara de neegalat in compania unor adevarati muzicieni!!!
20180915_212411.jpg
Surpriza oferita de Maria Stamatekou

Locatia este situata la malul marii,beneficiind de plaja proprie dotata cu șezlonguri, fotolii, barul Ageri oferă o terasa deosebita , muzica in surdina , iar mojito si mai ales icecream frappe-ul de aici nu au fost egalate nicaieri in Thassos !!! :angel:, pentru ca asa cum v-am mai spus, noi colindam in vacante cat de mult posibil , exploram si incercam sa cunoastem cat mai mut din spiritul autentic al locurilor vizitate si nu am stat numai la plaja proprietății.
In concluzie , septembrie 2018 a ramas in inima mea ...cu amintiri de neuitat pentru apusurile traite seara de seara la tarmul Egeei !
"Înlăuntrul nostru se ascund multe armonii... nu socoti
Că suntem numai ceea ce vedem."

These users thanked the author Tabby for the post (total 4):
florin04adriaticadAprildamblagiu
Tabby
Fan Thassos

Has thanked: 2272 times
Been thanked: 1776 times

Înapoi la Hoteluri