Thassos Holiday Rental

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Thassos Holiday Rental

Mesaj necititde crisco » Sâm Mai 13, 2017 1:03 am

Aegean am vrut sa spun ,care dupa mine si in poze arata naspa
parerea mea
crisco

Has thanked: 0 time
Been thanked: 7 times

Mesaj necititde floraur » Mie Ian 31, 2018 11:17 pm

Recomanda cineva o vila de la astia, pentru patru adulti si cinci copii undeva aproape de plaja in Skala Potamia?
floraur

Been thanked: 0 time

Mesaj necititde anacam » Sâm Feb 03, 2018 6:26 pm

Buna ziua,

din ce am citit aici , parerile sunt diferite in legatura cu site-ul http://www.thassos-holiday-rentals.com.Vreau si sa ma duc in thassos anul asta, prin iulie;am fost in potos in anul 2015, la hotel sirines, pentru prima data in Grecia, prin agentie.Anul asta am zis sa nu ma mai duc prin agentie si sa incerc sa contactez proprietarii.Dar e al naibii de greu.Tot citesc si citesc si ma crucesc si nu ma hotarasc unde sa ma duc.Initial am intrat si eu pe site-ul mentionat si a fost ok din ce am citit.Ce imi recomandati sa incerc in acest al doilea an in thassos?
anacam

Been thanked: 1 time

Mesaj necititde oitzza » Mar Feb 06, 2018 11:19 am

Eu am facut rezervare pe site-ul respectiv acuma la sf de ianuarie. Am incercat initial sa contactez proprietarul vilei respective dar acesta mi-a zis clar ca nu se poate face rezervare decat prin site-ul respectiv in felul urmator :

1) alegi vila la care vrei rezervare(numarul de adulti+copii care este scris pentru fiecare vila este numarul maxim care pot intra in vila) si completezi formularul de rezervare cu toate detaliile care se cer.

2) vei primi un mail de la o persoana( Radu), care se ocupa de rezervarile din Romania, in care ti se va cere sa confirmi vila care vrei sa o rezervi, datele exacte de check-in/check-out si numarul de adulti+copii.

3) Dupa ce confirmi, vei primi un mail cu datele de cont iban pentru a trimite avansul ( 30 % din pretul total) . Trebuie sa trimiti iar un mail in care sa confirmi ca ai efectuat plata si sa atasezi documentul care confirma plata.

4) Vei primi un ultim mail in care ti se va confirma ca au primit avansul si ti se va trimite si documentul de inchiriere pe care il vei semna cand vei ajunge pe insula. Vei primi si datele de contact ale persoanei cu care te vei intalni pe insula.

Alte detalii:
- comunicarea prin mail foarte eficienta in care primesti absolut toate detaliile de care ai nevoie.
- pentru trimiterea avansului eu am folosit internet banking de la BRD care a avut comisionul cel mai mic ( undeva pe la 10 €).Daca depui la ghiseu la orice banca difera comisionul intre 40-60 de €. La internet banking iti trebuie cont in euro.
- la sosirea pe insula, impreuna cu semnarea documentului de inchiriere trebuie sa dai si 150 € garantie in caz de stricaciuni.Daca totul este bine , primesti banii inapoi la sfarsitul sejurului.

Sper sa va ajute informatiile respective.
oitzza

Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Mesaj necititde Sindrom » Mie Feb 07, 2018 11:03 am

Noi am rezervat anul trecut Villa Verde 3 si totul a decurs foarte bine.
Anul acesta am rezervat vila Bay View, ambele in Skala Potamia. Saptamana trecuta am platit avansul.
Ca de obicei 10e comision prin ING internet banking.

Cea din urma am ales-o mai mult datorita spatiului din curte unde cei mici se pot juca la pranz sau inainte de a merge la plaja

De obicei evit Potos pentru ca mi se pare foarte aglomerata si seara chiar nu am chef sa ma calc pe picioare daca ies cu cei mici.
Ca si locatie eu aleg cazare mai departe de plaja, pentru ca oricum merg cu masina si daca stau la 3m si daca stau la 5km. Pentru ca cei mici au o tona de jucarii cu care culmea se si joaca.

Pentru cei numerosi si care au nevoie de spatiu, mie mi se par ok, chiar daca anul acesta s-au scumpit cu vreo 100-150 la pretul pe sejur.

Anul trecut l-am sunat pe Jason la urcarea pe ferry, care a fost prompt si rapid, ne-a asteptat la atm-ul de la alfa bank apoi ne-a facut o scurta prezentare a vilei a luat banii si a plecat. Ne-am vazut la check out pt verificarea vilei, returnarea garantiei si cam asta a fost tot.

@floraur fiind asa numerosi puteti inchiria 2 vile gemene de 2 dormitoare plus living, gen vila verde 1-2-3 sau care mai sunt, fie o vila si apartament in apropiere.

De obicei eu ma uit la electrocasnice, mobila etc, sa nu fie pre vechi. Astfel ca imi dau oarecum seama de vechimea vilei.
Sindrom
Super Fan Thassos

Has thanked: 163 times
Been thanked: 1228 times

Anterior

Înapoi la Cazare Thassos