Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Mie Sep 11, 2019 10:12 pm

Nu e unchiul?! Si astia bat campii?!
April
Admin

Has thanked: 24239 times
Been thanked: 24469 times

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Sep 11, 2019 10:35 pm

April scrie:Nu e unchiul?! Si astia bat campii?!

Stai să vezi depresii, drame și sinucideri în masă, cind vor realiza toți susținătorii lui ce hram poartă
Apropo, ați văzut cîți oameni au participat weekendul trecut la marele miting anunțat de cumpanașu în pța Victoriei?

Dambla, acum nu am mai scos nimic din context, deci toți politicienii sunt inteligenți, iar noi restul lumii niște proști, corect?
damblagiu scrie:Nu e normal ca in politică să ai preferinte si repulsii așa cum zici. Astea sunt sentimente iar sentimentele tin de suflet. În politică trebuie sa gândesti cu creierul. Folosindu ti sufletul poti fi ușor manipulat. Un exemplu de manipulare il ai in postarea de mai sus unde sunt citate trunchiate din postarile mele. Din astea si citirea superficială a postarilor mele tu ai tras concluzia ca eu il susțin, sau sunt de partea lui Cumpanașu. Greșești. Daca ai curiozitatea sa cauti in postarile mele de pe aici vei gasi una, mult înainte ca el să zică ceva de presidentie ca spuneam, cumpanasule, sunt alături de tine in ce priveste găsirea alexandrei si aflarea adevărului, dar daca vei candida la vreo funcție eligibilă nu te voi vota in veci. Asa ca sfatul meu e sa te documentezi înainte să ti formezi o parere si sa nu te mai uiti in gura oricui care râgâie ca nu oricine e leu. Mai sunt si d astea de 10 bani. Acu' tu faci cum vrei.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
iuliangrecu
Super Fan Thassos

Has thanked: 14863 times
Been thanked: 11050 times

Mesaj necititde damblagiu » Joi Sep 12, 2019 6:21 am

iuliangrecu scrie:Dambla, acum nu am mai scos nimic din context, deci toți politicienii sunt inteligenți, iar noi restul lumii niște proști, corect?

Ptiuuu! Dacă tu asta ai inteles înseamnă că am lacune mari in exprimare. De acum incolo, cel putin pe topicul asta nu mai scriu ci am să desenez. În orice caz iti multumesc că m ai inveselit așa de dimineață. You make my day, cum ar spune jandarmul planetei.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos

Has thanked: 12231 times
Been thanked: 16929 times

Mesaj necititde damblagiu » Vin Sep 13, 2019 9:08 am

Măi Petroave, măi Petroave! cum sa nu stii tu ca CI stul unității e securist!? Păi noi, soldați în termen stiam asta de cum intrăm întâia oară in unitate, iar tu viitor ofițer să nu stii!? Mai mare râsul!
Văzui ca ai fost si remunerat pt turnatoriile tale. Cică 1500$. Nu stiu inca daca e adevarat sau nu dar daca e, e nașpa. Păi sa facem un calcul; un video player la vremea aia era cam 250-300$ in europa de vest. Cu cei 1500 puteai cumpăra 5 bucăți. În țară vindeai bucata cu 30000lei. Rezulta un venit de 150000. Salariul mediu la vremea aia era cam 2000lei/ lună. Rezultă că tu dintr o cântare castigai cat un angajat in 6ani si 4 luni. Si asta extra salariu si diurnă.
Am luat video playerul ca exemplu ca pe astea le dădeai repede. De 5 bucăți scăpați fluierînd intr o săptămână. Dacă mergem pe bisniță cu cafea acolo câștigul e si mai si. Un kg de cafea se vindea cu 1200-1500 lei in țară. Nu mai tin minte cat era sacul de cafea de 30 kg. În concluzie, daca documentul respectiv e adevarat, ai cântat pe bani frumosi. Ce o fi in sufletul celor care te au votat lăsându se mințiți de tine? De ceilalți ce sa zic!? Vai de curu lor că acolo îi doare ca ai fost tu turnător. Au avut avantaje de pe urma ascensiunii tale, imorale si ilegale si asta ii interesa. Hai, să trăiți bine!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos

Has thanked: 12231 times
Been thanked: 16929 times

Re: SPAM

Mesaj necititde HHR » Dum Sep 15, 2019 10:18 pm

Redenumirea se impune ... :mrgreen:
HHR
Consilier

Has thanked: 13916 times